Esenyurt Su Kesintileri

İstanbul’un avrupa yakasının “gözde” semtlerinden biriyken, bağımsızlığını ilan ederek ilçe ünvanına kavuşmuş yaklaşık 750 bin nüfusa sahip bir ilçe olan Esenyurt’un su arızaları haberlere konu olacak kadar çoktur.

Kentsel dönüşüm ve konut projelerinin artması ile kalabalığına kalabalık katan, Saadetdere, Sanayi, İncirtepe, Kıraç, Mehterçeşme gibi büyük semtleri olan Esenyurt’ta, İski’nin dağıtım ağına dahildir.

Nüfus’un çok büyük olması, gelişmekte olması, yatırımların çok olması ve kendi nüfusu yanında İstanbul halkını gündüz misafir etmesi en büyük bireysel ihtiyaçlardan olan “su”yu mutlak ihtiyaç haline getirmektedir. Esenyurt için su kesintilerini an be an takip edip bu sayfada yayınlıyoruz.


21 Eylül 2020 Pazartesi 11:52 saatinde aldığımız bilgi : Esenyurt ilçesinde 21/09/2020 tarihinde 11:48 saatinde başlayan, yaklaşık 2 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 21/09/2020 saat 13:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Akçaburgaz Mah. Su kesintisinin nedeni : Null.

19 Eylül 2020 Cumartesi 18:09 saatinde aldığımız bilgi : Esenyurt ilçesinde 19/09/2020 tarihinde 14:46 saatinde başlayan, yaklaşık 5 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 19/09/2020 saat 19:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Mehmet Akif Ersoy Mah. Su kesintisinin nedeni : Null.

15 Eylül 2020 Salı 12:10 saatinde aldığımız bilgi : Esenyurt ilçesinde 15/09/2020 tarihinde 11:54 saatinde başlayan, yaklaşık 4 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 15/09/2020 saat 15:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Turgut Özal Mah,saadetdere Mah. Su kesintisinin nedeni : Null.


Esenyurt Su Kesintileri” için 25 yorum

 1. Esenyurt örnek mahallesı hergun rahat 10 saat su kesıntısı yasıyoruz hazıran ayında hergun su kesıntısı olmasına ragmen 650 tl faturam gelmıs ve evde tek yasıyorum bu beledıye ne iş yapıyor iski hıc anlamıs degılım bırazcık elınizi vıcdanınıza koyun hep garıbana bu sekılde sıkıntılar cekdırmek zorundamısınız hem su vermezsınız hemde fatura cok ucuk gelır esenyurt beledıyesıne dıcek hıc bır sözüm yokdur hak adalet nerde

 2. talatpaşa mh hergün su kesintisi öğlen saatlerinde başlıyor akşam 21.00 e kadar devam ediyor madem arıza var pandemi ilan edilmiş zamanda imkanlarınızı seferber edin su verin millete yazıktır günahtır. ibb başkanı duyun sesimizi artık..

 3. Millet ile kafa mı buluyorsunuz siz ? Bana kalırsa bu iski nin ne yaptığından ne de yapacağından bir şey anladığı yok. 10 saattir arıza giderilemedi.Yapilan bu açıklamalarda yalan,oyalama taktiği. Neden Kesinti öncesinde bildirim yapılmıyor. Bakalım 07:00 ‘den sonra saat kaça atılacak bu arıza giderilmesi?

 4. Nasıl bir şehirde yaşıyorum arkadaş. Bu kafar iş yeri ve konutun olduğu yerde bu saatlerde kesinti mi olur. Lanet olsun yaptığınız işe.

 5. Allahınızdan bulun böyle bi rezilliği bizee yaşttığınız yıl olmuş 2019 telefon çekmiyor nerede bu belediye ne işe yarıyorsunuz

 6. yıl 2019 su gider elektirik gider hele birde en komik esenyurt meydanda ve tabela belediye de yürüyen merdiven koyarlar süs için Calistirmazlar ama secim yaklaştımı kapı Kapı dolaşırlar hal hatır sorarlar seçim bitti mi seni kapıdan kovarlar yani kısacası tüm yorum yazan vatantaslara söylüyorum yazarak parmaklarınızı konuşarak agzınızı yormayın burası TC ti

 7. Ne boktan bi yer hergun sular mi kesilir abii hadi simdi ariza var peki her cumartesi pazar ne kesintisi bi misafir gelse rezil oliyoruz

 8. Esenyurt a taşınalı 2 ay oldu kaç kere elektrik su kesintisi yaşadım sayamadım böyle rezalet yok

 9. Su ve elektirik insan hayatında çok önem arz ediyor
  Ama siz bu konuda maşallah hiç önemine dikkat etmiyosunuz hafta sonu tamir olurmu abiliğim lütfen biraz mantıklı düşünün

 10. Pazar günü bakım ve tamirat mı yapılır,ALLAH akıl fikir versin,bir işi de hakkını vererek doğru duruş yapamazmısınız be kardeşim…

 11. Saat gece 1 de kesilmiş 11 saat suruce miş saat 12 de gelmesi lazımdı ama saat 12.30 hayla gelmedi sular

 12. Yav kardeşim bu nedir ya ??? Herqün herqün su yok .. abdest alamıyoruz pis pis işe qüce qidiyoruz arıza onarım diyip kandırmayın halkı ne zaman biticek bu dümen ??

 13. Allaha şükür eskisi gibi şebekelerde kesinti olmuyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 14. Artık yeter. Mevlana mah. su kesinti listesinde yer almamasına rağmen saat 13.23 ‘den bu yana su yok.Bu beceriksizliğin hesabı sorulmalı. Kesinti nedeni enerji kesintisi ve saat 16.oo da sorun giderilecek denmesine rağmen saat 17.32 hâlâ su yok. Mahalle ve saat uyumsuzluğuna rağmen su yoksa sizcede müsebbiblerden hesap sorulmamalı mı?

 15. Daha 1 yılı doldurmamıştı çektiğimiz su çilesi. Esenyurtta sular nezaman gelecek sorusunu sormaktan bıktık, siz bize bu susuzluk çilesini çektirmekten bıkmadınız.

  1. Saat 23.05 oldu su yok. Kesinti listesinde de yok, olsa olsa benim tüm musluklar bozulmuş. Haşa Ak belediye hata yapmaz, günaha girmeyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir